Скільки заробляє QA Engineer і на що дивитися в резюме для успішного наймання блог INDIGO Tech Recruiters

Пандемія COVID-19 змусила власників бізнесу переглянути робочі процеси, щоб підтримувати ефективність команд на «дистанційці» й залишатися на плаву. Дані зі звіту консалтингової компанії Korn Ferry показали різке збільшення кількості компаній, які не планують підвищувати зарплату працівникам у 2021—2022 роках. Коли я навчалася, у нас було програмування та інші профільні предмети, але не було дисципліни, пов’язаної з тестуванням.

Так що там, такий студент може освоїти цю спеціальність і без курсів, просто займаючись пару годин в день. Тестувальник програмного забезпечення має більш вузьке коло обов’язків. У його завдання входить спроба використовувати програму або окремі елементи вже після створення, щоб виявити помилки. Будь-які недоліки і свої зауваження тестувальник записує і передає команді, при цьому він не розробляє подальші кроки з ліквідації багів.

Після року роботи в онлайн-покері я вже опанував віртуалізацію, мережі та Linux. І це допомогло мені, коли я почав працювати в аутсорсі на проєкті, повʼязаному з Mobile Security. Пізніше, у  наступній компанії, я використовував той самий C#, коли покривав мануальні тести автотестами (використовували Selenium і .NET).

І трішки власної історії наприкінці

Не варто нехтувати й літературою, особливо зарубіжною. Існують цілі цикли книг для навчання нюансів QA, з практичними прикладами та візуалізацією. Сучасна IT-індустрія створює велику кількість робочих місць, але все також страждає від нестачі кваліфікованих кадрів. Річ у тому, що на кожну вакансію подаються сотні резюме, які створюють конкуренцію та ускладнюють вибір ідеального претендента на посаду. У першу чергу треба навчитися використовувати IT-терміни та QA зокрема.

Дізнатися більше про нашу Політика щодо файлів cookie. Також не забудьте підтягнути вашу англійську як мінімум до рівня Intermediate. Вона потрібна для комфортного пошуку потрібної інформації в інтернеті, читання технічної документації, роботи з іноземними колегами, а також для можливої взаємодії із замовником. Все ж таки англійська в IT ще нікому не заважала, ба навіть давала нові кар’єрні можливості та вищу зарплату. Agile – сімейство гнучких методологій розроблення програмного забезпечення, яке дозволяє випускати продукт невеликими частинами, постійно доповнюючи його і вдосконалюючи.

Що має знати QA Engineer: hard skills, soft skills і не тільки

Те, що в індустрію приходять нові люди зі свіжим поглядом, — чудово. Просто не всі розуміють, хто такі світчери і «як їх готувати». Якщо в людини невеликий досвід, а з неї у компанії питатимуть як з Senior QA з 10 роками досвіду, це безглуздо. Потрібно давати легкі завдання і розуміти, що, можливо, доведеться розповісти частину курсу IT-факультету КПІ; що новачок може не розуміти мережеві протоколи абощо.

  • Вважається, що основний плюс професії QA-інженера – це легкий і швидкий спосіб «увійти в айті».
  • Про те, чим займається тестувальник та як ним стати, розповідає Антон Мужайло, Quality Solutions Architect у GlobalLogic Ukraine.
  • Якщо ви розглядаєте потенційну кар’єру інженера із забезпечення якості (QA), вам спочатку потрібно зрозуміти, хто вони, чим займаються та які їхні основні обов’язки.
  • Тут буде доречною автоматизація, і одним із завдань QA automation інженера є написання тест-сценаріїв, які будуть запускатися за необхідності.
  • Agile має власний маніфест, який докладно описує основні принципи, на яких будується гнучке розроблення.
  • Простіше кажучи, їх головне завдання — запобігати дефектам та помилкам у нових програмах до їх запуску.

Відповідно мені не потрібно розповідати їй, що таке інвентаризація, баланс підприємства абощо. Значно простіше допомогти новачку в ІТ вивчити тест-кейси, ніж переповідати економічну теорію з першого курсу університету. Я багато років працював у банках — будував кар’єру (одна з моїх вищих освіт — фінансова).

Data Scientist, Artificial Intelligence Engineer

Індустрія швидко розвивається і стандарти стрімко змінюються. Робота QA-інженера пов’язана з великою кількістю обов’язків. Не виключено, що частину цих недоліків деякі претенденти розглядають як переваги, яких і так вистачає. Як правило, до них можна пристосуватися і навіть нівелювати, але це приходить із досвідом.

Що входить в обовязки QA Engineer

Скільки платити Senior QA, а також як ще залучати й мотивувати досвідчених фахівців, окрім як фінансами, — розібрали у статті. Якщо в розділі Manual QA ми говорили про основи програмування, то автоматизатору знадобиться саме впевнене володіння конкретною мовою. Зазвичай вибирають серед Java та Python, але це не межа. У тестуванні можна застосовувати такі мови, як JavaScript, C#, Ruby, PHP, SmashTest тощо.

Створення плану тестування

Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% вакансія Middle QA Automation Engineer C# практичних занять. Професія QA-тестувальник – це насамперед експертність людини, її працьовитість та увага до дрібниць.

Що входить в обовязки QA Engineer

Перегляньте популярні ресурси з працевлаштування в IT і ви самі в цьому переконаєтеся. Тому нами й були вказані деякі необов’язкові технології — ми хочемо озброїти наших читачів максимально промовистим стеком, щоб ви були на голову вищими за конкурентів. Якщо вас цікавить автоматизоване тестування, додатково вивчіть Python або Java + фреймворк для тестування (Selenium, PyTest, Robot Framework або інший). Це дозволить вам створювати скрипти, які автоматично виконуватимуть тестування, позбавляючи вас зайвої рутини.

А також відношення у багатьох (не у всіх) компаніях до тестувальників буде гірше, ніж до девелоперів. Постійно прийдеться доводити, що тестувальник потрібен в команді. Це факт (James Bach із цим погоджується, після 30 років роботи в тестуванні). Але можна https://wizardsdev.com/ навести безліч прикладів, коли й без цих технічних знань (мереж, SQL, etc.) можна здобути роботу та навіть довго працювати. І, найімовірніше, ви так чи інакше щось колись перевіряли раніше. Зробіть акцент на цьому, а решту відкиньте або опишіть стисло.

Agile має власний маніфест, який докладно описує основні принципи, на яких будується гнучке розроблення. Безумовно, будь-який QA інженер першочергово повинен знати, з чим він взагалі має справу. Якщо на зорі розроблення саме тестування було чимось інтуїтивним, то сьогодні воно набуло чітких форм, отримало свої методики, інструментарій та спеціалізоване програмне забезпечення. Якщо це адміністративний напрямок, то це різні види менеджерів — це Team Lead, QA Lead, Test Lead і так далі. QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки.

Share

You may also like...

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *

Call Now ButtonTelp : 081-332539707